Основните принципи на Shanghai razkazi

С великолепен и поетичен стил романът на Джени Чанг умело разкопава част от забравената част от историята на Франция по време на Голямата война и отдава почит както на китайските работници, дошли да подпомогнат военните действия, така и на членовете на китайската общност в Париж, които доброволно работят като преводачи и служат като мост между двете култури. 

В тази книга, за разлика от останалите два романа, липсват автобиографичните моменти. Това се усеща особено силно в стегнатото повествование, няма онези отклонения, така характерни например за „Петокнижие Исааково“. Това обаче не прави романа по-малко личен, защото е съпреживяна същата драма на войната и Холокоста, било то в Германия, България или в далечен Шанхай.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Опитите на консорциумът Трансрапид да убеди китайското правителство да използва технологията за плануваната линия към Пекин, се провалят.

После в един глас казахме: „Може да я хвърлим още веднъж, а?“

От Шанхай до Париж – разказ за голямата война и любовта

Изчака сърцебиенето да отмине. После събра листовете, които вятърът бе съборил на пода, и ги затисна с мраморно преспапие.

Войната е към края си, но на двете жени им предстои да се изправят срещу всички ограничения, които обществото им е налагало през целия им живот.

Експедиция на НИМ проучи древното пристанище на крепостта Хрисосотира в Созополския залив

"Метрополисът, който неистово тласка към алчност и френетична лудост, Шанхай, рулетка за съдбите."

Тя извади квадратно парче велур от долното чекмедже на изложено шкафче и въздъхна, когато улови отражението си в стъклената му вратичка. Ако не беше толкова ниска и не изглеждаше така млада, чичо ѝ може би щеше да се държи с нея като с възрастен човек.

Само трябваше да отиде на Западния фронт и да го разкази Шанхай намери.

В рамките на кооперативния договор с немските производители на МАГЛЕВ системата е направено споразумение за технологичен трансфер, който трябва да даде възможност на китайците сравнително самостоятелно да строят магнитни левитиращи железници.

Самият Създател разказва в новата книга на Радослав Бимбалов „Ти, подобие мое“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *